REKORDY POLSKIEGO FIATA ZATWIERDZONE (Tempo, 22.10.1973) Drukuj Email

 

R. Pijanowski wiceprezydentem FIA

   Z Paryża, gdzie odbywał się kongres międzynarodowej federacji samochodowej powróciła delegacja polska z prezesem PZMot Romanem Pijanowskim. Tegoroczny kongres był o tyle ważny, że przeprowadzano na nim wybory władz FIA. Dla Polski wypadły one bardzo pomyślnie, gdyż prezes PZMot Roman Pijanowski został ponownie wybrany na trzy lata wiceprezydentem federacji. Prezesem jest jeszcze przez rok Belg De Merode. R. Pijanowski został wybrany jednocześnie wiceprzewodniczacym międzynarodowej komisji ruchu drogowego. Ponadto delegaci PZMot utrzymali wszystkie miejsca w komisjach FIA.

   Kongres zatwierdził rekordy Polskiego Fiata uzyskane na 25.000 km, 25.000 mil i 50.000 km. Trzy piękne dyplomy zostały natychmiast wystawione na paryskim salonie samochodowym, gdzie eksponowano rekordowego Polskiego Fiata.

   Międzynarodowy Rajd Polski będzie eliminacją rajdowych mistrzostw Europy, które rozgrywane są według nowego regulaminu. Nasz kontynent podzielony został na cztery strefy z tym, że Polska została zaliczona do jednej z krajami skandynawskimi oraz wschodniej i południowo-wschodniej Europy. Natomiast rajd Monte Carlo, wskutek znanych ubiegłorocznych niedociągnięć organizacyjnych (których wyrazem był m. in. sławny bunt kierowców) został pozbawiony wszelkich oficjalnych tytułów i po raz pierwszy od wielu lat nie jest ani eliminacją mistrzostw świata ani Europy. FIA jest obecnie organizacją, zrzeszającą 90 organizacji z 85 krajów.

 
 
rekord73_reklama_retro_02.png