Błąd
  • XML Parsing Error at 1:82. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:305. Error 9: Invalid character

Polskie rekordy świata

Rekordowe inspiracje

Rekord73.pl z profilu ;)

Wyszukaj na stronie

Statystyka odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Drukuj Email

Pamiątki po rekordowym wyczynie

Poza artykułami prasowymi w Polsce i za granicą oraz wzmiankami o próbach bicia rekordów świata w książkach motoryzacyjnych, wydarzenie to zostało upamiętnione w formie pamiątkowych odznak, medali i druków okolicznościowych. Poniżej znajdziecie Państwo zdjęcia i skany tych przedmiotów, które ich właściciele przekazali do mojego archiwum, lub pozwolili uwiecznić na fotografii.

Niektóre z przedmiotów powstały całkiem niedawno, jak na przykład miniatura fiata 125p w skali 1:43 oklejona zgodnie z oryginałem. Jej autorem jest mój wuj Piotr, który swoją pasję do motoryzacji i fascynację wyczynami polskich asów rajdowych startujących w mistrzostwach Polski i Europy od lat 60-tych XX wieku przelewa od wielu lat na przygotowywanie i kolekcjonowanie modeli pojazdów, na których owi zawodnicy startowali.

W tym miejscu pozostaje mi obiecać podejmowanie prób w odnalezieniu takich pamiątkowych przedmiotów, a jednocześnie zwracam się do Was, drodzy Czytelnicy, o sygnalizowanie posiadania w swoich zbiorach rekordowych pamiątek (nie tylko fotografii, czy wycinków prasowych). Bardzo chętnie wzbogacę właśnie tę stronę o fotografie, czy skany przedmiotów, które upamiętniają sobą rekordowy wyczyn.

Potencjalni Darczyńcy mogą liczyć na ogromną wdzięczoność (zapewne nie tylko moją), jak również na obowiązkowy podpis w poniższej galerii.

Miłego przeglądania i wspominania!


 
 
rekord73_reklama_retro_05.png