Błąd
  • XML Parsing Error at 1:82. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:305. Error 9: Invalid character

Polskie rekordy świata

Rekordowe inspiracje

Rekord73.pl z profilu ;)

Wyszukaj na stronie

Statystyka odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Drukuj Email

Jeżdżące repliki rekordowego fiata

Historia bicia rekordów świata przez polski samochód wciąż inspiruje, mimo iż od tamtych wydarzeń upłynie niebawem 40 lat. Jednym z ciekawszych przejawów fascynacji wyczynem 125-ki, są próby podejmowane przez właścicieli polskich fiatów, mające na celu odwzorowanie oryginalnego wyglądu tamtego, historycznego auta. Auta takie nie stoją jednak jedynie na ekspozycji - poruszają się po drogach, wzbudzając zainteresowanie i podziw.

Podstrona ta powstała z myślą o zapaleńcach, którzy chcieliby pochwalić się swoimi cackami. Jeśli masz, drogi Czytelniku, w swoim garażu białego polskiego fiata oklejonego lub pomalowanego zgodnie z rekordowym oryginałem, to nie wahaj się - skontaktuj się ze mną! Zdjęcia Twojego auta pozwolą wzbogacić tę stronę, ale, mam szczerą nadzieję, pozwolą Wam również uzyskać kontakt z innymi posiadaczami takich specjalnych 125-tek. Kto wie, może będzie to przyczynek do zorganizowania kiedyś zlotu takich pojazdów...

Na początek mini-galeria samochodu p. Macieja Wojczulanisa z Elbląga.


 

Odwiedzających wałbrzyskie Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych Jerzego Mazura czeka spotkanie z masą pamiątek sportowych, ale również replika rekordowego fiata 125p. Autorem zdjęć jest Irek Sanigórski.


 
 
rekord73_reklama_retro_03.png