Drukuj Email

Jeżdżące repliki rekordowego fiata

Historia bicia rekordów świata przez polski samochód wciąż inspiruje, mimo iż od tamtych wydarzeń upłynie niebawem 40 lat. Jednym z ciekawszych przejawów fascynacji wyczynem 125-ki, są próby podejmowane przez właścicieli polskich fiatów, mające na celu odwzorowanie oryginalnego wyglądu tamtego, historycznego auta. Auta takie nie stoją jednak jedynie na ekspozycji - poruszają się po drogach, wzbudzając zainteresowanie i podziw.

Podstrona ta powstała z myślą o zapaleńcach, którzy chcieliby pochwalić się swoimi cackami. Jeśli masz, drogi Czytelniku, w swoim garażu białego polskiego fiata oklejonego lub pomalowanego zgodnie z rekordowym oryginałem, to nie wahaj się - skontaktuj się ze mną! Zdjęcia Twojego auta pozwolą wzbogacić tę stronę, ale, mam szczerą nadzieję, pozwolą Wam również uzyskać kontakt z innymi posiadaczami takich specjalnych 125-tek. Kto wie, może będzie to przyczynek do zorganizowania kiedyś zlotu takich pojazdów...

Na początek mini-galeria samochodu p. Macieja Wojczulanisa z Elbląga.


 

Odwiedzających wałbrzyskie Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych Jerzego Mazura czeka spotkanie z masą pamiątek sportowych, ale również replika rekordowego fiata 125p. Autorem zdjęć jest Irek Sanigórski.


 
 
rekord73_reklama_retro_01.png